| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB332V is new and unused, you can buy ERA-6AEB332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB332V.
| MAL215927221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 740 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215927221E3.pdf | |
| UHW1H561MHD | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1H561MHD.pdf | |
| UPW0J822MHD | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J822MHD.pdf | |
| LGY1H272MELA25 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H272MELA25.pdf | |
| UPJ1V121MPD1TD | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1V121MPD1TD.pdf | |
| UPJ1C470MDD1TA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C470MDD1TA.pdf | |
| EEU-FM1C471LB | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1C471LB.pdf | |
| 6.3ZLG820MEFC8X16 | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG820MEFC8X16.pdf | |
| B43866F2226M | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | B43866F2226M.pdf | |
| B43640A9127M000 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A9127M000.pdf | |
| 678D107M040CD4D | 100µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 580 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D107M040CD4D.pdf | |
| NLW15-16 | 15µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 17.7 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW15-16.pdf | |
| B43231E2108M | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231E2108M.pdf | |
| B43501G2108M80 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501G2108M80.pdf | |
| B43504B5277M2 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 500 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5277M2.pdf |