| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB333V is new and unused, you can buy ERA-6AEB333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB333V.
| EEA-GA1C470B | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1C470B.pdf | |
| UFW1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1V330MDD1TA.pdf | |
| USF1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1C101MDD.pdf | |
| SH010M160ST | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 198.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH010M160ST.pdf | |
| 35YXG560MEFC10X23 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXG560MEFC10X23.pdf | |
| MAL215256478E3 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215256478E3.pdf | |
| 35YXG1800MEFCCA12.5X40 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG1800MEFCCA12.5X40.pdf | |
| 30D306G025CB2 | 30µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D306G025CB2.pdf | |
| UUN1J221MNQ1MS | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1J221MNQ1MS.pdf | |
| B43540B5127M80 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 800 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5127M80.pdf | |
| EKMS181VSN152MQ50S | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN152MQ50S.pdf | |
| MAL215678472E3 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215678472E3.pdf | |
| MAL209527681E3 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 147 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209527681E3.pdf | |
| 600D226F250DL6 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D226F250DL6.pdf | |
| MVA10VC102MJ10TP | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 497 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MVA10VC102MJ10TP.pdf |