| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3480V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3480V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3480V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 348 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3480V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3480V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3480V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3480V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3480V.
| EEE-TP1E331AP | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TP1E331AP.pdf | |
| EEU-EE2C330 | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2C330.pdf | |
| LAQ2P271MELB25 | 270µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P271MELB25.pdf | |
| ECE-A1HKGR68 | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1HKGR68.pdf | |
| 25TGV2700M18X21.5 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 39 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 25TGV2700M18X21.5.pdf | |
| UPJ1J100MDD1TA | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1J100MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00DE215OG0K | 15µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 17.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DE215OG0K.pdf | |
| ELXV250ELL222MM20S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL222MM20S.pdf | |
| TVAN1205.5 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1205.5.pdf | |
| 380LQ681M200J022 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ681M200J022.pdf | |
| B43505A5227M2 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5227M2.pdf | |
| MAL205752152E3 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205752152E3.pdf | |
| 500X15W473MV4E | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 500X15W473MV4E.pdf | |
| C3216X7T2W683K130AA | 0.068µF 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7T2W683K130AA.pdf | |
| GRM0225C1E9R1CDAEL | 9.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E9R1CDAEL.pdf |