| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3571V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3571V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3571V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.57k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3571V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3571V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3571V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3571V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3571V.
| UHW1V821MPD | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1V821MPD.pdf | |
| UPM1J561MHD | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J561MHD.pdf | |
| URZ1H220MDD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H220MDD1TA.pdf | |
| MALREKE00PB222LL0K | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.823 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB222LL0K.pdf | |
| EEU-TA1H471S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H471S.pdf | |
| MAL216035681E3 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216035681E3.pdf | |
| EEU-TA1J331B | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J331B.pdf | |
| B43501E107M60 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E107M60.pdf | |
| ESMH800VNN472MQ50W | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN472MQ50W.pdf | |
| EKMH630VSN392MR35S | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN392MR35S.pdf | |
| E32D630LPN123MA79M | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20.1 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D630LPN123MA79M.pdf | |
| E36D150LPN743UC79M | 74000µF 15V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D150LPN743UC79M.pdf | |
| 39D156F400FL6 | 15µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D156F400FL6.pdf | |
| 36DX872G040AC2A | 8700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX872G040AC2A.pdf | |
| KY6.3VB122M8X20LL | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | KY6.3VB122M8X20LL.pdf |