| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3922V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3922V.
| UVY2G2R2MPD1TD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2G2R2MPD1TD.pdf | |
| UCL1E330MCL1GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1E330MCL1GS.pdf | |
| EEV-FK1E331P | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1E331P.pdf | |
| ECA-2CM3R3B | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM3R3B.pdf | |
| ESMG500ETD470MF11D | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ETD470MF11D.pdf | |
| 107BPS050M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.653 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107BPS050M.pdf | |
| EKZN500ELL152MM25S | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL152MM25S.pdf | |
| TE1300 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1300.pdf | |
| EKMH800VNN562MA45T | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VNN562MA45T.pdf | |
| MALIEYN07AC547B02K | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AC547B02K.pdf | |
| 158LBA250M2EH | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158LBA250M2EH.pdf | |
| WBR4000-16A | 4000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 130 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR4000-16A.pdf | |
| B43508A5687M62 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5687M62.pdf | |
| MLP143M020EA0C | 14000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP143M020EA0C.pdf | |
| B41002A4227M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A4227M.pdf |