| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB4220V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB4220V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB4220V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB4220V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB4220V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB4220V is new and unused, you can buy ERA-6AEB4220V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB4220V.
| ULD2E3R3MED1TD | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2E3R3MED1TD.pdf | |
| LNX2G153MSEK | 15000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G153MSEK.pdf | |
| UTT1H100MDD1TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1H100MDD1TP.pdf | |
| 16MS533MEFCT56.3X5 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS533MEFCT56.3X5.pdf | |
| 25ZL27MEFCT55X7 | 27µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZL27MEFCT55X7.pdf | |
| UKT0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J220MDD.pdf | |
| AVS336M16C12T-F | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M16C12T-F.pdf | |
| ELXV100ELL681MH20D | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV100ELL681MH20D.pdf | |
| 16YXF1000MEFCG412.5X16 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXF1000MEFCG412.5X16.pdf | |
| 128KXM035M | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 165.8 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 128KXM035M.pdf | |
| 25RX301000M12.5X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 25RX301000M12.5X20.pdf | |
| B43504A5107M82 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5107M82.pdf | |
| MAL204348479E3 | 47µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204348479E3.pdf | |
| MAL212045332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead 41 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212045332E3.pdf | |
| B43305C9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9337M.pdf |