| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB4221V is new and unused, you can buy ERA-6AEB4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB4221V.
| UVR1E223MRD | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E223MRD.pdf | |
| LLG2G471MELC30 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G471MELC30.pdf | |
| 16YXH1500MEFC12.5X16 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXH1500MEFC12.5X16.pdf | |
| MAL215097412E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C | MAL215097412E3.pdf | |
| B43252B1337M | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B1337M.pdf | |
| B43231A2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A2397M.pdf | |
| B43508B5477M82 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5477M82.pdf | |
| ECO-S1KP472DA | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 63 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1KP472DA.pdf | |
| CC0603MRX7R9BB103 | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603MRX7R9BB103.pdf | |
| CL10C103JA8NNNC | 10000pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C103JA8NNNC.pdf | |
| C3225X7R1C475K250AM | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R1C475K250AM.pdf | |
| GRM1555C1H8R9CA01D | 8.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H8R9CA01D.pdf | |
| CC0805KRX7R0BB123 | 0.012µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KRX7R0BB123.pdf | |
| GCM2165C1H362JA16D | 3600pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM2165C1H362JA16D.pdf | |
| C0805C111K1GACTU | 110pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C111K1GACTU.pdf |