| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB4223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB4223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB4223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB4223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB4223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB4223V is new and unused, you can buy ERA-6AEB4223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB4223V.
| UCS2V100MPD1TD | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2V100MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1AKA470I | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKA470I.pdf | |
| 517D336M025JA6AE3 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D336M025JA6AE3.pdf | |
| UPW1H820MPD1TA | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H820MPD1TA.pdf | |
| ESMG251ETD220MJ20S | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ETD220MJ20S.pdf | |
| 158CKS050M | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158CKS050M.pdf | |
| MALSECV00AG247HARK | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.39 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AG247HARK.pdf | |
| B43508B9157M87 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9157M87.pdf | |
| MAL205677682E3 | 6800µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 53 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205677682E3.pdf | |
| B41605A7398M9 | 3900µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 26 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A7398M9.pdf | |
| ECE-V1VA100SR | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1VA100SR.pdf | |
| UWT0G151MCR1GS | 150µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G151MCR1GS.pdf | |
| CL21C390JBANNNC | 39pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C390JBANNNC.pdf | |
| JMK105BJ105MV-F | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | JMK105BJ105MV-F.pdf | |
| GRM3195C1H182JA01D | 1800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM3195C1H182JA01D.pdf |