| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB434V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 21858 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB434V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB434V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB434V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB434V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB434V is new and unused, you can buy ERA-6AEB434V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB434V.
| EKY-500ELL331MJ25S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-500ELL331MJ25S.pdf | |
| UCM1H470MCL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1H470MCL1GS.pdf | |
| EKZM350ELL391MH20D | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZM350ELL391MH20D.pdf | |
| ECE-A0GKA471I | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKA471I.pdf | |
| SS330M6R3ST | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.65 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS330M6R3ST.pdf | |
| EEU-FC2A220B | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A220B.pdf | |
| B41868W5477M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 142 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W5477M.pdf | |
| MAL211929478E3 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 27 Ohm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211929478E3.pdf | |
| UCA2E101MHD | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2E101MHD.pdf | |
| UPM1K471MHD6 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K471MHD6.pdf | |
| 200VXG470MEFCSN22X35 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 200VXG470MEFCSN22X35.pdf | |
| B43540A2108M | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2108M.pdf | |
| B43305C5187M82 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 750 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C5187M82.pdf | |
| 381LX271M400K452 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M400K452.pdf | |
| HVMLS193M5R0EK1D | 19000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 76 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS193M5R0EK1D.pdf |