| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB57R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB57R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB57R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 57.6 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB57R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB57R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB57R6V is new and unused, you can buy ERA-6AEB57R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB57R6V.
| ESMQ451VSN271MR30S | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451VSN271MR30S.pdf | |
| UWF1A151MCL1GS | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1A151MCL1GS.pdf | |
| UPX1C221MPD1TD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1C221MPD1TD.pdf | |
| EEU-ED2W330S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2W330S.pdf | |
| 160TXW220MEFC12.5X35 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW220MEFC12.5X35.pdf | |
| 860160374017 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160374017.pdf | |
| 476SVH050MEL | ELECTROLYTIC | 476SVH050MEL.pdf | |
| UPV1V560MGD | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1V560MGD.pdf | |
| UKL0J332MHD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J332MHD.pdf | |
| MALREKB05JS422H00K | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JS422H00K.pdf | |
| UCY2V680MHD6 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V680MHD6.pdf | |
| B43540A9187M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9187M2.pdf | |
| MAL205058222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 57 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205058222E3.pdf | |
| 672D158H020FV5C | 1500µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D158H020FV5C.pdf | |
| MAL212310689E3 | 68µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.1 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212310689E3.pdf |