| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB6492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB6492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB6492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB6492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB6492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB6492V is new and unused, you can buy ERA-6AEB6492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB6492V.
| EEE-FKC220UAR | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKC220UAR.pdf | |
| EKMS501VSN221MR45S | 220µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS501VSN221MR45S.pdf | |
| LGU2G101MELA | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2G101MELA.pdf | |
| B41456B5479M | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B5479M.pdf | |
| UCA2C680MHD6TN | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C680MHD6TN.pdf | |
| UVP2A220MPD1TD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP2A220MPD1TD.pdf | |
| 50YXG56MEFC6.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50YXG56MEFC6.3X11.pdf | |
| MAL213451478E3 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213451478E3.pdf | |
| B41888C3827M | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C3827M.pdf | |
| MALREKV00FE210P00K | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.5 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00FE210P00K.pdf | |
| EEU-ED2C221SB | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2C221SB.pdf | |
| EKMH350VNN123MQ50T | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VNN123MQ50T.pdf | |
| B43504E2687M67 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2687M67.pdf | |
| ECE-T2DP272FA | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2DP272FA.pdf | |
| MAL211010602E3 | 6000µF 300V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17.6 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211010602E3.pdf |