| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB64R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB64R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB64R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB64R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB64R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB64R9V is new and unused, you can buy ERA-6AEB64R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB64R9V.
| EKMQ201VSN821MQ35S | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN821MQ35S.pdf | |
| 450MXK390MEFCSN30X35 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXK390MEFCSN30X35.pdf | |
| URZ0J220MDD1TD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J220MDD1TD.pdf | |
| EEU-HD1H561SB | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H561SB.pdf | |
| UPM1V330MED | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1V330MED.pdf | |
| MAL209738108E6 | 1µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209738108E6.pdf | |
| MAL214636331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 125°C | MAL214636331E3.pdf | |
| MAL215099613E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MAL215099613E3.pdf | |
| 381LR121M400H022 | SNAPMOUNTS | 381LR121M400H022.pdf | |
| LP822M016E1P3 | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 105°C | LP822M016E1P3.pdf | |
| B43508A2567M82 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2567M82.pdf | |
| 380LQ391M350H052 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ391M350H052.pdf | |
| 601D198G040JS1 | 1900µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D198G040JS1.pdf | |
| CGJ4C2C0G1H821J060AA | 820pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGJ4C2C0G1H821J060AA.pdf | |
| GRM033R61E562MA12D | 5600pF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R61E562MA12D.pdf |