| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB824V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 21057 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB824V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB824V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB824V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB824V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB824V is new and unused, you can buy ERA-6AEB824V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB824V.
| EMZA100ADA221MF80G | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA100ADA221MF80G.pdf | |
| 35ZLS1200MEFC12.5X25 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35ZLS1200MEFC12.5X25.pdf | |
| 106BPS063M | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.894 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 106BPS063M.pdf | |
| EKMA160ETD470MF07D | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMA160ETD470MF07D.pdf | |
| UKW2A100MED1TA | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A100MED1TA.pdf | |
| MALREKA00PB110P00K | 1µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 265 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB110P00K.pdf | |
| UUQ1A470MCL1GB | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1A470MCL1GB.pdf | |
| 63RX30470MGC16X25 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 63RX30470MGC16X25.pdf | |
| B41231A5189M | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A5189M.pdf | |
| B43254A2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A2397M.pdf | |
| 515D336M400EN6AE3 | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D336M400EN6AE3.pdf | |
| 108LBB080M2BC | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 248.68 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 108LBB080M2BC.pdf | |
| B43504C5107M82 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5107M82.pdf | |
| B43305C2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2108M60.pdf | |
| E32D350HPN104MCA5M | 100000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D350HPN104MCA5M.pdf |