| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB8450V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB8450V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB8450V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB8450V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB8450V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB8450V is new and unused, you can buy ERA-6AEB8450V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB8450V.
| EEE-1HA2R2SR | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA2R2SR.pdf | |
| UVK1E102MPD1TD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E102MPD1TD.pdf | |
| 63PX10MEFC5X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 63PX10MEFC5X11.pdf | |
| MAL211835331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.21 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211835331E3.pdf | |
| LAR2E152MELC45 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E152MELC45.pdf | |
| EKYB350ELL392MLP1S | 3900µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL392MLP1S.pdf | |
| 860130575005 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130575005.pdf | |
| EEE-FK1A122SP | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A122SP.pdf | |
| UVY2W220MHD1TO | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2W220MHD1TO.pdf | |
| ELXV500EMC681MK35S | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV500EMC681MK35S.pdf | |
| EGPD800ELL102MU40H | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD800ELL102MU40H.pdf | |
| EMVH250GDA471MLH0S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH250GDA471MLH0S.pdf | |
| EET-UQ2E102DA | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E102DA.pdf | |
| B43540G2687M87 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M87.pdf | |
| B43505C5107M62 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.36 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C5107M62.pdf |