| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB8451V is new and unused, you can buy ERA-6AEB8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB8451V.
| ECA-1JM221 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1JM221.pdf | |
| UPW0J682MHD1TN | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J682MHD1TN.pdf | |
| UWR0J101MCL1GB | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR0J101MCL1GB.pdf | |
| UFW1J330MED | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J330MED.pdf | |
| UHD0J102MPD1TD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD0J102MPD1TD.pdf | |
| ELXV160ETD271MJC5S | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV160ETD271MJC5S.pdf | |
| B41889A3687M8 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 460 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A3687M8.pdf | |
| EGXE251ELL330MK25S | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE251ELL330MK25S.pdf | |
| B41858E8687M | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 96 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858E8687M.pdf | |
| MALREKE00JG415F00K | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 124 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JG415F00K.pdf | |
| MAL202114103E3 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 64 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202114103E3.pdf | |
| B43540A2827M2 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2827M2.pdf | |
| ELXS451VSN181MP45S | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS451VSN181MP45S.pdf | |
| MAL210422102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 137 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210422102E3.pdf | |
| E32D500CPN563MD67M | 56000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D500CPN563MD67M.pdf |