| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB8452V is new and unused, you can buy ERA-6AEB8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB8452V.
| EDK106M050A9GAA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK106M050A9GAA.pdf | |
| CGS202T450X5C | 2000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 45 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS202T450X5C.pdf | |
| UCA2V680MHD | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2V680MHD.pdf | |
| 25ZL27MEFC5X7 | 27µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZL27MEFC5X7.pdf | |
| 25PK220MEFC6.3X11 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK220MEFC6.3X11.pdf | |
| UPJ1J220MED | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1J220MED.pdf | |
| 16YXH470MEFC10X12.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXH470MEFC10X12.5.pdf | |
| 10ZLJ2700MG412.5X20 | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ2700MG412.5X20.pdf | |
| MALREKA00FE215PG0K | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 17.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00FE215PG0K.pdf | |
| MAL214035332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214035332E3.pdf | |
| B43504J2108M82 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504J2108M82.pdf | |
| E36D250LPN273TA79N | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D250LPN273TA79N.pdf | |
| MAL250037822E3 | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250037822E3.pdf | |
| B43458A4189M3 | 18000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43458A4189M3.pdf | |
| SMG250VB4R7M8X11LL | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 70.532 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG250VB4R7M8X11LL.pdf |