| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19459 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB910V is new and unused, you can buy ERA-6AEB910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB910V.
| LGU2D331MELA | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D331MELA.pdf | |
| 35SZV1M4X5.5 | 1µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 35SZV1M4X5.5.pdf | |
| 225SML050MD4 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.429 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225SML050MD4.pdf | |
| UPM2E010MPD | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2E010MPD.pdf | |
| UPA1A821MPD1TA | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1A821MPD1TA.pdf | |
| 50WXA470MEFC12.5X16 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50WXA470MEFC12.5X16.pdf | |
| UFW1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A222MPD.pdf | |
| B43231D9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D9157M.pdf | |
| MAL211949151E3 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211949151E3.pdf | |
| LKX2G331MESC30 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2G331MESC30.pdf | |
| B43601C5337M82 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C5337M82.pdf | |
| MAL210462102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 137 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210462102E3.pdf | |
| E91F451VND821MB80T | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 102 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VND821MB80T.pdf | |
| 36DX203G040BC2A | 20000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX203G040BC2A.pdf | |
| B43457A9688M | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457A9688M.pdf |