| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB911V is new and unused, you can buy ERA-6AEB911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB911V.
| UMA1H0R1MCD2TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1H0R1MCD2TP.pdf | |
| EDK227M010A9HAA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK227M010A9HAA.pdf | |
| B41252B7478M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B7478M.pdf | |
| LGU2Z471MELA | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z471MELA.pdf | |
| LNY2V472MSEF | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2V472MSEF.pdf | |
| 860080378026 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080378026.pdf | |
| EEU-FC2A3R3B | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | EEU-FC2A3R3B.pdf | |
| UVY2E3R3MED | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E3R3MED.pdf | |
| MAL211653471E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211653471E3.pdf | |
| UBW1H100MPD1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1H100MPD1TA.pdf | |
| B41866C0687M000 | 680µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C0687M000.pdf | |
| B43501A1227M62 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1227M62.pdf | |
| B43508E2227M62 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2227M62.pdf | |
| 63MXC4700MEFCSN25X50 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 63MXC4700MEFCSN25X50.pdf | |
| MAL210266102E3 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 125 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210266102E3.pdf |