| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 17540 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB913V is new and unused, you can buy ERA-6AEB913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB913V.
| B43705A5688M | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43705A5688M.pdf | |
| UPJ1V331MHD6TO | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V331MHD6TO.pdf | |
| UCP2W101MHD | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCP2W101MHD.pdf | |
| MALREKB00AA168LM0K | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA168LM0K.pdf | |
| UHD1E331MPD6 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1E331MPD6.pdf | |
| 516D105M450MM6AE3 | 1µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D105M450MM6AE3.pdf | |
| MAL214894475E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214894475E3.pdf | |
| B43540G2567M7 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2567M7.pdf | |
| MALIEYH07CV468H02K | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 57 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CV468H02K.pdf | |
| B43584A2688M | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15000 Hrs @ 85°C | B43584A2688M.pdf | |
| B41022A8154M | 0.15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | B41022A8154M.pdf | |
| C315C104M5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C104M5U5TA.pdf | |
| GCM31A7U2J100JX01D | 10pF 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM31A7U2J100JX01D.pdf | |
| UMK105CG120JVHF | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG120JVHF.pdf | |
| FK11X7R2A474K | 0.47µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK11X7R2A474K.pdf |