| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB9312V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB9312V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB9312V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 93.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB9312V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB9312V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB9312V is new and unused, you can buy ERA-6AEB9312V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB9312V.
| UCW1E220MCL1GS | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1E220MCL1GS.pdf | |
| LGW2W101MELA25 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2W101MELA25.pdf | |
| 50MH72.2MEFCTZ4X7 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH72.2MEFCTZ4X7.pdf | |
| 6.3ZLH470MEFCT16.3X11 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLH470MEFCT16.3X11.pdf | |
| MALREKE05BA210L00K | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.61 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05BA210L00K.pdf | |
| 337AVD025MGE | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 337AVD025MGE.pdf | |
| MAL203690101E3 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690101E3.pdf | |
| UEP0J222MHD1TO | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J222MHD1TO.pdf | |
| MALREKV05FG247N00K | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05FG247N00K.pdf | |
| MALREKB00KL468EG0K | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL468EG0K.pdf | |
| LKS1V123MESB | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V123MESB.pdf | |
| MALIEYH07BC456J02K | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BC456J02K.pdf | |
| MAL212327689 | 68µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.7 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212327689.pdf | |
| UCA2E470MHT6 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2E470MHT6.pdf | |
| LXY10VB681M10X16LL | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXY10VB681M10X16LL.pdf |