| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB9313V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB9313V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB9313V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB9313V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB9313V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB9313V is new and unused, you can buy ERA-6AEB9313V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB9313V.
| UWT1E101MCL1GS | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1E101MCL1GS.pdf | |
| UMF1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1C100MDD1TP.pdf | |
| EKXJ401ELL101MLP1S | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL101MLP1S.pdf | |
| 50ZLJ820M16X20 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ820M16X20.pdf | |
| UHD0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD0J682MHD.pdf | |
| 380LX330M450H012 | SNAPMOUNTS | 380LX330M450H012.pdf | |
| MALIEYH07LV418J02K | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 189 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV418J02K.pdf | |
| UPB2W680MHD | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2W680MHD.pdf | |
| SLP221M450E5P3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.508 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M450E5P3.pdf | |
| LGY2G391MELC | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G391MELC.pdf | |
| 39D106F450FL6E3 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D106F450FL6E3.pdf | |
| ERWE401LGC103MEK0M | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE401LGC103MEK0M.pdf | |
| B41043A6477M | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A6477M.pdf | |
| 515D336M025AW6AE3 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D336M025AW6AE3.pdf | |
| CL03A225MQ3CRNC | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03A225MQ3CRNC.pdf |