| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB9530V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 21931 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB9530V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB9530V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 953 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB9530V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB9530V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB9530V is new and unused, you can buy ERA-6AEB9530V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB9530V.
| 160LLE10MEFC8X9 | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160LLE10MEFC8X9.pdf | |
| UPM1K820MPD1TD | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K820MPD1TD.pdf | |
| LQR2V472MSEF | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2V472MSEF.pdf | |
| EEE-FKV121XSP | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 340 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKV121XSP.pdf | |
| UVY2C101MHD1TO | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C101MHD1TO.pdf | |
| LNK2G123MSEJ | 12000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2G123MSEJ.pdf | |
| B41231B7478M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B7478M.pdf | |
| EKYB100ELL122MJ16S | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL122MJ16S.pdf | |
| 108KXM016M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 265.3 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | 108KXM016M.pdf | |
| EKMQ250ELL102MJ16S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ250ELL102MJ16S.pdf | |
| 30D106M160DC2A | 10µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 16.097 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D106M160DC2A.pdf | |
| B43252A187M | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A187M.pdf | |
| LAR2G181MELA30 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2G181MELA30.pdf | |
| 450HXG100MEFCSN22X35 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450HXG100MEFCSN22X35.pdf | |
| B43601B9157M67 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9157M67.pdf |