| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED1133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED1133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED1133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED1133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED1133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED1133V is new and unused, you can buy ERA-6AED1133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED1133V.
| UPM1H270MED1TD | 27µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H270MED1TD.pdf | |
| ECA-2CM4R7B | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM4R7B.pdf | |
| UPM1H560MED1TA | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H560MED1TA.pdf | |
| 380LQ122M100H022 | SNAPMOUNTS | 380LQ122M100H022.pdf | |
| EEU-TA1J221S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J221S.pdf | |
| B41505A5109M7 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A5109M7.pdf | |
| 400VXG390MEFCSN35X35 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 400VXG390MEFCSN35X35.pdf | |
| B43564C5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 99 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564C5158M.pdf | |
| EEV-FC0J101P | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-FC0J101P.pdf | |
| URU2C101MRD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2C101MRD.pdf | |
| AVGA228M16P44T-F | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 270 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA228M16P44T-F.pdf | |
| C2012JB1V685M125AC | 6.8µF 35V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1V685M125AC.pdf | |
| GCM1555C1H390JA16J | 39pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM1555C1H390JA16J.pdf | |
| GRM1885C1H7R5BA01J | 7.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H7R5BA01J.pdf | |
| CC0603CRNPO9BN9R0 | 9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603CRNPO9BN9R0.pdf |