| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 18268 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED134V is new and unused, you can buy ERA-6AED134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED134V.
| UPJ2A270MPD6TD | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A270MPD6TD.pdf | |
| 35SZV2.2M4X5.5 | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 35SZV2.2M4X5.5.pdf | |
| 16ML120MEFCTZ8X5 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ML120MEFCTZ8X5.pdf | |
| 227RZM050M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 904 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 227RZM050M.pdf | |
| 227AVD025MFE | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.21 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 227AVD025MFE.pdf | |
| AVE477M10G24T-F | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE477M10G24T-F.pdf | |
| MALSECV00AG410CARK | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AG410CARK.pdf | |
| 338CKE050M | ELECTROLYTIC | 338CKE050M.pdf | |
| SEK103M6R3ST | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK103M6R3ST.pdf | |
| EMVH250GDA681MLH0S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH250GDA681MLH0S.pdf | |
| LKS1V562MESZ | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V562MESZ.pdf | |
| MALREKB00KK322N00K | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KK322N00K.pdf | |
| 350MXC220MEFCSN22X45 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 350MXC220MEFCSN22X45.pdf | |
| MAL209664821E3 | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 207 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209664821E3.pdf | |
| MLS162M075EA0D | 1600µF 75V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 76 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS162M075EA0D.pdf |