| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED2213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED2213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED2213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED2213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED2213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED2213V is new and unused, you can buy ERA-6AED2213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED2213V.
| 50MXG6800MEFCSN25X40 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 50MXG6800MEFCSN25X40.pdf | |
| EEE-TG1J330UP | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1J330UP.pdf | |
| UPM1HR47MDD1TD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1HR47MDD1TD.pdf | |
| EEU-FR1J561L | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J561L.pdf | |
| ECE-A1HN471U | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HN471U.pdf | |
| 10ZLJ1800M10X20 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ1800M10X20.pdf | |
| UPM1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A332MHD.pdf | |
| ESMR451VSN821MA50S | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN821MA50S.pdf | |
| MAL202126152E3 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 179 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202126152E3.pdf | |
| UCY2V560MHD6 | 56µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V560MHD6.pdf | |
| MAL215651183E3 | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 50 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215651183E3.pdf | |
| 600D565D350DG5 | 5.6µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D565D350DG5.pdf | |
| PSU12435A | 124µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU12435A.pdf | |
| ERWE451LGB332ME96M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE451LGB332ME96M.pdf | |
| 101C242T200BB2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C242T200BB2B.pdf |