| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED222V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED222V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED222V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED222V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED222V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED222V is new and unused, you can buy ERA-6AED222V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED222V.
| UHE1V182MHD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V182MHD.pdf | |
| EKMQ351VSN331MQ40S | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ351VSN331MQ40S.pdf | |
| UVY1E331MPD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1E331MPD.pdf | |
| UVZ2D330MHD | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D330MHD.pdf | |
| EDK336M035A9GAA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK336M035A9GAA.pdf | |
| 860021378013 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021378013.pdf | |
| B43540A2397M62 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2397M62.pdf | |
| MAL211825222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 205 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211825222E3.pdf | |
| MAL215772271E3 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 880 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215772271E3.pdf | |
| E81D101VSN222MA40T | CAP ALUM 2200UF 100V RADIAL | E81D101VSN222MA40T.pdf | |
| B43505A2687M60 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2687M60.pdf | |
| B43540C2108M2 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2108M2.pdf | |
| E82D401VSN102AA80T | CAP ALUM 1000UF 400V RADIAL | E82D401VSN102AA80T.pdf | |
| EKMT451VSN391MR50S | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN391MR50S.pdf | |
| EEU-FC1H100B | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H100B.pdf |