| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 22222 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED4221V is new and unused, you can buy ERA-6AED4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED4221V.
| UPJ1V390MED1TD | 39µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1V390MED1TD.pdf | |
| LGX2D331MELZ25 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2D331MELZ25.pdf | |
| UUB1H330MNL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUB1H330MNL1GS.pdf | |
| UPJ2F2R2MPD1TD | 2.2µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2F2R2MPD1TD.pdf | |
| 25MH547MEFCT56.3X5 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25MH547MEFCT56.3X5.pdf | |
| 16MS7100MEFCTZ6.3X7 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS7100MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| 25PX220MEFCT16.3X11 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25PX220MEFCT16.3X11.pdf | |
| UHD1C331MPD1TA | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1C331MPD1TA.pdf | |
| UHV1V391MPD1TD | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1V391MPD1TD.pdf | |
| 450BXC47MEFCGC18X25 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC47MEFCGC18X25.pdf | |
| B43254E2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254E2687M.pdf | |
| LLS2C182MELB | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2C182MELB.pdf | |
| LKS1K472MESC | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K472MESC.pdf | |
| 36DY272F450CF2B | 2700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY272F450CF2B.pdf | |
| MAL210417472E3 | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210417472E3.pdf |