| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB112V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB112V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB112V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB112V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB112V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB112V is new and unused, you can buy ERA-6APB112V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB112V.
| 16ZLH680MEFC10X12.5 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLH680MEFC10X12.5.pdf | |
| 865230640001 | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230640001.pdf | |
| ULD2D5R6MED1TD | 5.6µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2D5R6MED1TD.pdf | |
| UBY1H182MHL | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 29 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1H182MHL.pdf | |
| MAL203123681E3 | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 590 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203123681E3.pdf | |
| B41252B9827M | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B9827M.pdf | |
| B41858C6158M9 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6158M9.pdf | |
| B41693A5477Q7 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 260 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A5477Q7.pdf | |
| MAL213668102E3 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213668102E3.pdf | |
| MAL205621103E3 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 40 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205621103E3.pdf | |
| E74D7R5LPN153MA54M | CAP ALUM 15000UF 7.5V SCREW | E74D7R5LPN153MA54M.pdf | |
| B43504A2188M62 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2188M62.pdf | |
| SMG35VB33RM5X11LL | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | SMG35VB33RM5X11LL.pdf | |
| B41042A4128M | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A4128M.pdf | |
| CGJ4J3X7R1E155K125AB | 1.5µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGJ4J3X7R1E155K125AB.pdf |