| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB113V is new and unused, you can buy ERA-6APB113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB113V.
| UMF1V2R2MDD1TP | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1V2R2MDD1TP.pdf | |
| UCS2W330MND9 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2W330MND9.pdf | |
| 861111485027 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111485027.pdf | |
| UUL1V470MNL1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1V470MNL1GS.pdf | |
| UVY2AR33MDD1TA | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR33MDD1TA.pdf | |
| B41858C4477M8 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 129 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4477M8.pdf | |
| 380LQ562M035H022 | SNAPMOUNTS | 380LQ562M035H022.pdf | |
| 500BXC33MEFCGC18X25 | 33µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 500BXC33MEFCGC18X25.pdf | |
| EKMH500VSN103MA40S | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN103MA40S.pdf | |
| LPX561M250H1P3 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX561M250H1P3.pdf | |
| C315C152K1R5TA | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C152K1R5TA.pdf | |
| C0603CH1H060D030BA | 6pF 50V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603CH1H060D030BA.pdf | |
| CC0201BRNPO8BN1R5 | 1.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201BRNPO8BN1R5.pdf | |
| GRM0335C1E150FA01J | 15pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E150FA01J.pdf | |
| UMK105CG200JV-F | 20pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG200JV-F.pdf |