| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9221 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB132V is new and unused, you can buy ERA-6APB132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB132V.
| UWG1A330MCL1GB | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1A330MCL1GB.pdf | |
| B43511A5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A5158M.pdf | |
| UHW1A123MHD | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1A123MHD.pdf | |
| UES1H100MPM | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H100MPM.pdf | |
| URY2E220MHD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2E220MHD.pdf | |
| 35YXG1800MEFC16X25 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG1800MEFC16X25.pdf | |
| 517D107M200EN6AE3 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M200EN6AE3.pdf | |
| B43305C2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2158M87.pdf | |
| E91F421VND561MA65T | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 149 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F421VND561MA65T.pdf | |
| MAL209625821E3 | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 129 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209625821E3.pdf | |
| E36D101LPN223TDA5N | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN223TDA5N.pdf | |
| KMH63VS122M22X25T2 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH63VS122M22X25T2.pdf | |
| B41828A8108M | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A8108M.pdf | |
| K223K15X7RF5TL2 | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K223K15X7RF5TL2.pdf | |
| GRM43DR72E224KW01L | 0.22µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | GRM43DR72E224KW01L.pdf |