| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB223V is new and unused, you can buy ERA-6APB223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB223V.
| UPW1A331MPD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1A331MPD.pdf | |
| EEU-FR1V271 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V271.pdf | |
| EGPD250ELL362MK30H | 3600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm | EGPD250ELL362MK30H.pdf | |
| 860021380020 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021380020.pdf | |
| 6.3ZLH5600MEFC12.5X30 | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLH5600MEFC12.5X30.pdf | |
| 861111483010 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111483010.pdf | |
| UPM1A821MPD | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A821MPD.pdf | |
| UPS1A682MHD | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1A682MHD.pdf | |
| EEU-FC1A471BJ | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A471BJ.pdf | |
| EEU-EB1C102B | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1C102B.pdf | |
| EEU-FC1A472B | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A472B.pdf | |
| UUG1A472MNQ6MS | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1A472MNQ6MS.pdf | |
| B43501D2687M60 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2687M60.pdf | |
| MLP771M150EA1A | 770µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 238 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP771M150EA1A.pdf | |
| KMG16VB471M8X11LL | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 705 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG16VB471M8X11LL.pdf |