| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB681V is new and unused, you can buy ERA-6APB681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB681V.
| UVR1V220MDD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V220MDD.pdf | |
| EGPA250ELL682MM40S | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 16 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL682MM40S.pdf | |
| UVK2A0R1MDD1TD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2A0R1MDD1TD.pdf | |
| 100ZLH390MEFC12.5X40 | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH390MEFC12.5X40.pdf | |
| CGS383U016V3C | 38000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS383U016V3C.pdf | |
| 865060243005 | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865060243005.pdf | |
| B41550E8229Q | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E8229Q.pdf | |
| LNY2G822MSEH | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2G822MSEH.pdf | |
| 105CKS450MEBB | ELECTROLYTIC | 105CKS450MEBB.pdf | |
| 16MS547MEFC5X5 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS547MEFC5X5.pdf | |
| 10MH747MEFCT56.3X7 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH747MEFCT56.3X7.pdf | |
| 515D335M250CC6AE3 | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D335M250CC6AE3.pdf | |
| AVE336M2AG24T-F | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.02 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE336M2AG24T-F.pdf | |
| MAL212873109E3 | 10µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 20 Ohm @ 100Hz | MAL212873109E3.pdf | |
| 100MXC2200MEFCSN25X50 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 100MXC2200MEFCSN25X50.pdf |