| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB683V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB683V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB683V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB683V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB683V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB683V is new and unused, you can buy ERA-6APB683V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB683V.
| EEU-FM1C681 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1C681.pdf | |
| UCA2E220MHD1TO | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2E220MHD1TO.pdf | |
| UHW1H272MHD | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1H272MHD.pdf | |
| LGX2E391MELA30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E391MELA30.pdf | |
| UKA1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A472MHD.pdf | |
| 450MXH100MEFCSN22X25 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450MXH100MEFCSN22X25.pdf | |
| 400WA10MEFCG412.5X16 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 400WA10MEFCG412.5X16.pdf | |
| MAL215039229E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215039229E3.pdf | |
| MAL214869221E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214869221E3.pdf | |
| ECE-A1EN102UB | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EN102UB.pdf | |
| 30D106G025BB2A | 10µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D106G025BB2A.pdf | |
| MAL209344221E3 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 670 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209344221E3.pdf | |
| B43858B5686M | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858B5686M.pdf | |
| B43305E2108M67 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2108M67.pdf | |
| 39D756F100FJ6 | 75µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D756F100FJ6.pdf |