| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB911V is new and unused, you can buy ERA-6APB911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB911V.
| 100ZLJ470M16X31.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ470M16X31.5.pdf | |
| EEU-FR1J271 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J271.pdf | |
| LGY1E562MELZ30 | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E562MELZ30.pdf | |
| UVZ2E3R3MPD | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E3R3MPD.pdf | |
| 200VXH680MEFCSN22X40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 200VXH680MEFCSN22X40.pdf | |
| URS2E470MRD6 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2E470MRD6.pdf | |
| UMA0J221MDD1TE | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0J221MDD1TE.pdf | |
| 10YXH1000MEFCT810X16 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 10YXH1000MEFCT810X16.pdf | |
| UAQ2G100MHD1TO | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G100MHD1TO.pdf | |
| B43858B5106M | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858B5106M.pdf | |
| MAL213968478E3 | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 30 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MAL213968478E3.pdf | |
| EGXE451ELL330MLN3S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE451ELL330MLN3S.pdf | |
| MAL212015332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 41 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212015332E3.pdf | |
| 227LBB400M2EC | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13036 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 227LBB400M2EC.pdf | |
| GJM0335C1E4R7BB01D | 4.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E4R7BB01D.pdf |