| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB133V is new and unused, you can buy ERA-6ARB133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB133V.
| UCY2W820MHD6 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W820MHD6.pdf | |
| LNK2G153MSEJ | 15000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2G153MSEJ.pdf | |
| ESMQ421VSN151MP30S | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ421VSN151MP30S.pdf | |
| ECE-A0GKA101I | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKA101I.pdf | |
| 50YXM22MEFCTA5X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM22MEFCTA5X11.pdf | |
| 50THV33M6.3X8 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 50THV33M6.3X8.pdf | |
| MAL211667101E3 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211667101E3.pdf | |
| MALREKB05DE210X00K | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.53 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DE210X00K.pdf | |
| ESMH800VSN392MP50T | 3900µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN392MP50T.pdf | |
| B43305F2567M80 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2567M80.pdf | |
| 53D153G016JP6 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D153G016JP6.pdf | |
| ECE-T2GP821FA | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 222 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2GP821FA.pdf | |
| CC0603JRNPO9BN271 | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603JRNPO9BN271.pdf | |
| C0805C271F5GACTU | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C271F5GACTU.pdf | |
| C2012C0G2A182K085AA | 1800pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A182K085AA.pdf |