| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB622V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB622V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB622V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB622V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB622V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB622V is new and unused, you can buy ERA-6ARB622V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB622V.
| B43511C5108M | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C5108M.pdf | |
| EMZA160ADA471MHA0G | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA160ADA471MHA0G.pdf | |
| LGL2W181MELZ35 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W181MELZ35.pdf | |
| UPW1A101MDD1TD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A101MDD1TD.pdf | |
| UHW1H681MHD | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1H681MHD.pdf | |
| 383LX152M450B102VS | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 122 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX152M450B102VS.pdf | |
| 860020678025 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020678025.pdf | |
| UVK1H470MED | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H470MED.pdf | |
| UKL2AR22MDD1TA | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR22MDD1TA.pdf | |
| UKL2A4R7KDD1TD | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A4R7KDD1TD.pdf | |
| UKL1A151MPDANATD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A151MPDANATD.pdf | |
| AFC107M25F24B-F | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.3 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC107M25F24B-F.pdf | |
| SK100M250ST | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK100M250ST.pdf | |
| 35YXH1200MEFCG412.5X30 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35YXH1200MEFCG412.5X30.pdf | |
| EEU-FM1V122SB | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V122SB.pdf |