| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB913V is new and unused, you can buy ERA-6ARB913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB913V.
| EKMG101ELL3R3ME11D | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ELL3R3ME11D.pdf | |
| EKZH6R3ETD221ME11D | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZH6R3ETD221ME11D.pdf | |
| EMZE350ADA101MHA0G | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE350ADA101MHA0G.pdf | |
| B41868R4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 95 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868R4108M.pdf | |
| SXR221M050ST | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR221M050ST.pdf | |
| B41888D3568M9 | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 24 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D3568M9.pdf | |
| B41890A6108M | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A6108M.pdf | |
| EKMH6R3VSN273MP40T | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VSN273MP40T.pdf | |
| MAL211919151E3 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211919151E3.pdf | |
| SLP271M385E7P3 | 270µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.229 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP271M385E7P3.pdf | |
| LGJ2D681MELC20 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2D681MELC20.pdf | |
| B43511C9567M87 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C9567M87.pdf | |
| 36D912G100DD2A | 9100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D912G100DD2A.pdf | |
| CL32A476KOJNNNE | 47µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32A476KOJNNNE.pdf | |
| QMJ325B7104KNHT | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | QMJ325B7104KNHT.pdf |