| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARW122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARW122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARW122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARW122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARW122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARW122V is new and unused, you can buy ERA-6ARW122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARW122V.
| LGN2E391MELZ35 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2E391MELZ35.pdf | |
| LGR2D821MELC30 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D821MELC30.pdf | |
| 860010275018 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010275018.pdf | |
| B41550A9229Q | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550A9229Q.pdf | |
| EMVE350GDA102MLH0S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE350GDA102MLH0S.pdf | |
| USV1A330MFD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1A330MFD.pdf | |
| EEU-FC1J560B | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J560B.pdf | |
| UPJ2A820MHD6 | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A820MHD6.pdf | |
| 672D107H050DT5C | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D107H050DT5C.pdf | |
| MALIEYN07BC568B02K | 68000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BC568B02K.pdf | |
| FK28C0G1H821J | 820pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28C0G1H821J.pdf | |
| CKG32KX7S1H685K335AJ | 6.8µF 50V Ceramic Capacitor X7S Nonstandard SMD 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) | CKG32KX7S1H685K335AJ.pdf | |
| CGA2B2NP01H090D050BA | 9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2NP01H090D050BA.pdf | |
| C1005JB1E155K050BC | 1.5µF 25V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1E155K050BC.pdf | |
| CGA5L3X7R2E683M160AA | 0.068µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L3X7R2E683M160AA.pdf |