| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARW153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 15091 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 0.05% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARW153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARW153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARW153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARW153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARW153V is new and unused, you can buy ERA-6ARW153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARW153V.
| EEE-1AA471UP | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1AA471UP.pdf | |
| ESH107M035AE3AA | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH107M035AE3AA.pdf | |
| ESMQ201VSN122MQ40S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ201VSN122MQ40S.pdf | |
| EEE-FP1E220AR | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 360 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1E220AR.pdf | |
| UTT0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J471MPD1TD.pdf | |
| EEU-FC1V330H | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V330H.pdf | |
| 335CKS100M | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.191 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 335CKS100M.pdf | |
| EEU-FC1C560H | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C560H.pdf | |
| B43888F2686M | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.9 Ohm @ 120Hz | B43888F2686M.pdf | |
| B41505F7338M7 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505F7338M7.pdf | |
| B43504B2567M82 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2567M82.pdf | |
| EET-UQ2W331DA | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W331DA.pdf | |
| EEE-TG1K471M | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 280 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1K471M.pdf | |
| C4532X7R2A155K230KA | 1.5µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532X7R2A155K230KA.pdf | |
| CGA2B2C0G1H120J050BA | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2C0G1H120J050BA.pdf |