| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARW823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 0.05% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARW823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARW823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARW823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARW823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARW823V is new and unused, you can buy ERA-6ARW823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARW823V.
| UPM1A122MPD1TD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A122MPD1TD.pdf | |
| EKYB500ELL471MK20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL471MK20S.pdf | |
| 860080375014 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080375014.pdf | |
| 860130374004 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 860130374004.pdf | |
| UPS2V2R2MPD | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2V2R2MPD.pdf | |
| UMF1C150MDD1TE | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1C150MDD1TE.pdf | |
| 25ZLJ1500MG412.5X20 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ1500MG412.5X20.pdf | |
| EMZF160ADA471MJA0G | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF160ADA471MJA0G.pdf | |
| EGPD630ELL162ML35H | 1600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 27 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD630ELL162ML35H.pdf | |
| MAL204830222E3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204830222E3.pdf | |
| 511D275M250CD5D | 2.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D275M250CD5D.pdf | |
| B43508A2477M7 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2477M7.pdf | |
| MAL214699012E3 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214699012E3.pdf | |
| ERLA221LIN102KA35M | 1000µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA221LIN102KA35M.pdf | |
| KMH63VN332M25X40T2 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH63VN332M25X40T2.pdf |