| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB113V is new and unused, you can buy ERA-6YEB113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB113V.
| LGG2P821MELB30 | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2P821MELB30.pdf | |
| UPJ1V221MPD6 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V221MPD6.pdf | |
| LNR2C104MSE | 100000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2C104MSE.pdf | |
| UES1H221MHM1TO | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H221MHM1TO.pdf | |
| 50YXJ33MT15X11 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ33MT15X11.pdf | |
| UKT1E470MDD1TA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E470MDD1TA.pdf | |
| SEK2R2M200ST | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK2R2M200ST.pdf | |
| ELXY350ETD221MH20S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXY350ETD221MH20S.pdf | |
| MAL201366479E3 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201366479E3.pdf | |
| MALREKE00DE133PG0K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE133PG0K.pdf | |
| MAL213696476E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | MAL213696476E3.pdf | |
| 250BXF100MGC16X20 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 250BXF100MGC16X20.pdf | |
| 400SAW56MEFCGC16X30 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW56MEFCGC16X30.pdf | |
| MAL214699607E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214699607E3.pdf | |
| ESMH161VQD422MB50T | 4200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VQD422MB50T.pdf |