| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB123V is new and unused, you can buy ERA-6YEB123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB123V.
| 50YXF4.7MEFC5X11 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF4.7MEFC5X11.pdf | |
| SK470M050ST | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.82 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK470M050ST.pdf | |
| LGU2A152MELZ | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A152MELZ.pdf | |
| UZT1E4R7MCL1GB | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZT1E4R7MCL1GB.pdf | |
| EET-UQ2W221DA | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 904 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W221DA.pdf | |
| UKZ1E102MHM | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UKZ1E102MHM.pdf | |
| UWF0J680MCL1GB | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF0J680MCL1GB.pdf | |
| EEE-TC1V470P | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TC1V470P.pdf | |
| MAL210118473E3 | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm 15000 Hrs @ 85°C | MAL210118473E3.pdf | |
| ULD2A4R7MDD1TD | CAPACITOR | ULD2A4R7MDD1TD.pdf | |
| 106SVF035M | ELECTROLYTIC | 106SVF035M.pdf | |
| UPW0J331MED1TA | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J331MED1TA.pdf | |
| USV1H3R3MFD1TE | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1H3R3MFD1TE.pdf | |
| 515D475M250CC6AE3 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D475M250CC6AE3.pdf | |
| 10ZLK1800MT810X25 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZLK1800MT810X25.pdf |