| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB223V is new and unused, you can buy ERA-6YEB223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB223V.
| ECA-1AHG471 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1AHG471.pdf | |
| EEA-GA1H6R8B | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H6R8B.pdf | |
| ECO-S2DB821CA | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 263 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DB821CA.pdf | |
| UBW2A101MHD1TO | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW2A101MHD1TO.pdf | |
| UPW1V560MED1TA | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V560MED1TA.pdf | |
| UPM1C151MED | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C151MED.pdf | |
| EKMT421VSN121MP30S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT421VSN121MP30S.pdf | |
| B43508B9337M7 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9337M7.pdf | |
| E82D101VRT822MB63T | CAP ALUM 8200UF 100V RADIAL | E82D101VRT822MB63T.pdf | |
| LPW472M1CO25V-W | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 141 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPW472M1CO25V-W.pdf | |
| 567LMU200M2CE | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296.047 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 567LMU200M2CE.pdf | |
| C1210C222KGRACTU | 2200pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C222KGRACTU.pdf | |
| C2012C0G2E152J085AA | 1500pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2E152J085AA.pdf | |
| GCM21BR71H224KA37L | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM21BR71H224KA37L.pdf | |
| C0603C330J5GAC7411 | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C330J5GAC7411.pdf |