| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB333V is new and unused, you can buy ERA-6YEB333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB333V.
| EKMH101VSN102MQ30T | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN102MQ30T.pdf | |
| LGY1H392MELZ40 | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H392MELZ40.pdf | |
| URZ1HR47MDD1TD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1HR47MDD1TD.pdf | |
| EGPA800ELL471MM20S | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA800ELL471MM20S.pdf | |
| UVZ1J221MPD1TD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J221MPD1TD.pdf | |
| UMA1C470MDD1TP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1C470MDD1TP.pdf | |
| UPM1J221MHD6TN | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J221MHD6TN.pdf | |
| UPM1J100MDD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1J100MDD.pdf | |
| UBT2E330MHD | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2E330MHD.pdf | |
| 25YXH2200MEFC18X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH2200MEFC18X20.pdf | |
| 400SXW22MEFC16X25 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SXW22MEFC16X25.pdf | |
| B41888C5338M | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C5338M.pdf | |
| EKMH451VRD471MB40T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 529 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VRD471MB40T.pdf | |
| B43601A5567M82 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5567M82.pdf | |
| 36DX273G050CC2A | 27000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX273G050CC2A.pdf |