| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB433V is new and unused, you can buy ERA-6YEB433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB433V.
| UWT1H470MCL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H470MCL1GS.pdf | |
| EEU-FC2A101L | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A101L.pdf | |
| 450USG100MEFCSN22X25 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG100MEFCSN22X25.pdf | |
| UBX1C102MHL1TN | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX1C102MHL1TN.pdf | |
| ULD2C5R6MED | 5.6µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2C5R6MED.pdf | |
| AHA226M2AG24B-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2AG24B-F.pdf | |
| EEU-EB1C222B | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1C222B.pdf | |
| 517D477M035CG8PE3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D477M035CG8PE3.pdf | |
| UKL1J221MHD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J221MHD.pdf | |
| B41890A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 66 mOhm @ 10kHz 20000 Hrs @ 105°C | B41890A4108M.pdf | |
| MAL213690226E3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213690226E3.pdf | |
| MAL205054682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - 3 Lead 51 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205054682E3.pdf | |
| MAL205841682E3 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205841682E3.pdf | |
| EET-HC2C272LA | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 86 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C272LA.pdf | |
| CGA3E2X7R2A472K080AA | 4700pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X7R2A472K080AA.pdf |