| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB681V is new and unused, you can buy ERA-6YEB681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB681V.
| EXV227M025A9MAA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EXV227M025A9MAA.pdf | |
| EGXE401ELL330ML25S | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE401ELL330ML25S.pdf | |
| LKG1J103MKN | CAPACITOR | LKG1J103MKN.pdf | |
| 50MH72.2MEFC4X7 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH72.2MEFC4X7.pdf | |
| 35ML6.8MEFCTZ4X5 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ML6.8MEFCTZ4X5.pdf | |
| URS1H3R3MDD1TA | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H3R3MDD1TA.pdf | |
| MALREKB05AA147L00K | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.58 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA147L00K.pdf | |
| 10ML220MEFCT78X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML220MEFCT78X7.pdf | |
| 63YXF330MEFCCC12.5X20 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXF330MEFCCC12.5X20.pdf | |
| UBX2A680MHL | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2A680MHL.pdf | |
| 160MXC2200MEFCSN35X45 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 160MXC2200MEFCSN35X45.pdf | |
| 601D228F025FP1 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 96 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 601D228F025FP1.pdf | |
| 36DX123F200DJ2A | 12000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX123F200DJ2A.pdf | |
| UVR1H332MHA | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H332MHA.pdf | |
| C0805C222KARACTU | 2200pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C222KARACTU.pdf |