| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 820 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB821V is new and unused, you can buy ERA-6YEB821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB821V.
| 108TTA100M | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 332 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 108TTA100M.pdf | |
| EKMR451VSN391MR40S | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR451VSN391MR40S.pdf | |
| EMHB350ADA470MHA0G | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EMHB350ADA470MHA0G.pdf | |
| 860160675026 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160675026.pdf | |
| 16TWL47MEFC6.3X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16TWL47MEFC6.3X7.pdf | |
| 517D475M035JA6AE3 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D475M035JA6AE3.pdf | |
| 450WXA1.5MEFC8X9 | 1.5µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450WXA1.5MEFC8X9.pdf | |
| 80TXW82MEFC6.3X40 | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 80TXW82MEFC6.3X40.pdf | |
| 400SXW47MEFC18X30 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SXW47MEFC18X30.pdf | |
| B43508A5127M80 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5127M80.pdf | |
| MAL215657272E3 | 2700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 97 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215657272E3.pdf | |
| B43504A2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2687M67.pdf | |
| MAL215787271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 770 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215787271E3.pdf | |
| EKMW421VSN391MR35S | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW421VSN391MR35S.pdf | |
| E81D451VSD152MBA0T | CAP ALUM 1500UF 450V RADIAL | E81D451VSD152MBA0T.pdf |