| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 8.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB822V is new and unused, you can buy ERA-6YEB822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB822V.
| UVR1H2R2MDD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H2R2MDD.pdf | |
| EKMG160ELL220ME11D | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ELL220ME11D.pdf | |
| B41231A6159M | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A6159M.pdf | |
| 10ML120MTZ6.3X7 | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML120MTZ6.3X7.pdf | |
| UHV1E271MPD1TD | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E271MPD1TD.pdf | |
| EKYA100ELL222MJ25S | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKYA100ELL222MJ25S.pdf | |
| UPJ1C821MHD6 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C821MHD6.pdf | |
| B41888C8128M | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 52 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C8128M.pdf | |
| SLP101M420A3P3 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.317 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP101M420A3P3.pdf | |
| MAL213651152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213651152E3.pdf | |
| ECO-S1KA821BA | 820µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 222 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA821BA.pdf | |
| MAL205933331E3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 385 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205933331E3.pdf | |
| B43508B9397M60 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9397M60.pdf | |
| MAL215839272E3 | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 117 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215839272E3.pdf | |
| 601D407F075GT2 | 400µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D407F075GT2.pdf |