| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB1132V is new and unused, you can buy ERA-8AEB1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB1132V.
| UHE1H220MDD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1H220MDD1TD.pdf | |
| UMV1V220MFD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1V220MFD1TP.pdf | |
| LNC2V103MSEJ | 10000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2V103MSEJ.pdf | |
| UPA0J562MHD6TN | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA0J562MHD6TN.pdf | |
| 227TTA035M | 220µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.055 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227TTA035M.pdf | |
| AVS225M50A12B-F | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 106 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS225M50A12B-F.pdf | |
| UHD1V330MDD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1V330MDD.pdf | |
| UMP1E4R7MDD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1E4R7MDD.pdf | |
| ELXV6R3ELL562MM20S | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL562MM20S.pdf | |
| EEU-FC1E332SB | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E332SB.pdf | |
| B43305F2397M87 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2397M87.pdf | |
| B43504A9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9227M80.pdf | |
| ESMH161VNN222MA45T | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VNN222MA45T.pdf | |
| LKX2G221MESB30 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2G221MESB30.pdf | |
| MAL215846183E3 | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215846183E3.pdf |