| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB3093V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 15250 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 309K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB3093V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB3093V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 309k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB3093V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB3093V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB3093V is new and unused, you can buy ERA-8AEB3093V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB3093V.
| EMVA6R3ADA152MJA0G | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA152MJA0G.pdf | |
| UPJ1K221MHD6TN | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K221MHD6TN.pdf | |
| EEU-FR1E182SB | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E182SB.pdf | |
| UHE0J332MHD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J332MHD.pdf | |
| UFW1C331MPD1TA | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C331MPD1TA.pdf | |
| USP1V100MDD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1V100MDD1TP.pdf | |
| 16ZL1000MEFC10X20 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZL1000MEFC10X20.pdf | |
| UAQ2D820MHD6TN | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2D820MHD6TN.pdf | |
| B43305A9686M67 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.99 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9686M67.pdf | |
| SLP181M420H1P3 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.843 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP181M420H1P3.pdf | |
| B43501A9157M67 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9157M67.pdf | |
| ESMH451VSN221MR40S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VSN221MR40S.pdf | |
| 160MXC1000MEFCSN30X30 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 160MXC1000MEFCSN30X30.pdf | |
| SLPX471M420H7P3 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M420H7P3.pdf | |
| 16PK1000M10X12.5 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16PK1000M10X12.5.pdf |